SARDYNIA

Bassa Trinità – najpiękniejsza plaża wyspy La Maddalena

Na najbardziej wysuniętym na północ odcinku nadmorskiej drogi, która biegnie wzdłuż całego obwodu wyspy La Maddalena, znajduje się plaża Bassa Trinità. Składa się z kilku zatoczek, romantycznie umiejscowionych wśród granitowych i porfirowych skał, które tworzą jedyną w swoim rodzaju panoramę.

Jeżeli drzemie w Tobie dusza romantyka, na pewno przypadnie Ci do gustu. Spowita nieziemską aurą, przyozdobiona naturalną dekoracją morskich lilii i niezliczonej ilości śródziemnomorskich krzewów, uchyla skrawek nierealnej, rajskiej krainy, w której przepaść można od wschodu do zachodu słońca.

Charakteryzuje się drobnoziarnistym, białym piaskiem i otoczona jest granitowymi skałami wyłaniającymi się z morza. Dno morskie jest bardzo łagodne i piaszczyste, a kolor wody waha się pomiędzy turkusem, błękitem i zielenią. Na ogromnej skarpie, będącej ,,dywanem” prowadzącym do morza, przechadzać się można długimi, usłanymi mięciutkim piaskiem ścieżkami.

Nazwa plaży pochodzi od zabytkowego kościoła, zwanego „Della Trinità”, wybudowanego zaraz po zajęciu wyspy przez Francuzów (w 1767 r.). Stoi on w centrum małej osady zamieszkałej niegdyś przez Korsykanów. Wzdłuż rzeki prowadzi droga do plaży o nazwie ,,Bassa Trinità”, co oznacza „pod Trójcą”, znajdującej się dokładnie poniżej wspomnianej wcześniej świątyni.

Źródło

Do plaży łatwo dojechać jest samochodem, który zaparkować można na przydrożnych parkingach.

Pozdrawiam!

Maddalena

Dziękuję Ci za przeczytanie mojego artykułu!

Starałam się włożyć w niego całe moje serce, bo napisałam go z myślą o Tobie!

Jeżeli uważasz, że przydałby się jeszcze komuś innemu, zapraszam do udostępnienia. Będzie mi też miło jeżeli zostawisz swój komentarz tutaj na blogu, lub na Facebooku, czy Instagramie, na których znajdziesz jeszcze więcej ciekawych treści!

Do bezpośredniego kontaktu zapraszam Cię przez e mail: wloskiwehikulczasu@gmail.com

Zobacz też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *